Mūsu jauniešu komandas veiksmīgi startē pasaulē lielākajā jaunatnes futbola turnīrā Gothia Cup, Zviedrijā

gothia cup

Jura Docenko futbola skolas “ALBERTS” trīs – 2003., 2004. un 2005. gadā dzimušo jauniešu komandas no 17. līdz 23. jūlijam piedalījās pasaulē lielākajā jaunatnes futbola turnīrā “Gothia Cup”, kas norisinājās Zviedrijā, Gēteborgā.

2005. gadu jauniešu komanda uzsāka savas spēles savā vecuma grupā, kur kopumā piedalījās 119 komandas no dažādām pasaules valstīm, un, uzvarot divās no trim grupas spēlēm, izvirzījās A finālā. 1/16 finālā mūsu komanda pārspēja Zviedrijas komandu Nacka FC ar rezultātu 3:1, savukārt 1/8 finālā piekāpās spēcīgam pretiniekam no Vācijas:  KFV Segeberg-2. Komandas treneris Andis Dombrovskis: “kopumā uzskatu, ka esam sekmīgi startējuši turnīrā un parādījuši labu sniegumu. Ikviens spēlētājs deva savu ieguldījumu panākumos, un visi spēlētāji piedalījās visās mūsu aizvadītajās spēlēs! 9.-16.vieta no 116 komandām domāju, ka nav nemaz tik slikti!”

2004. gadu komandas vecuma grupā kopsummā startēja 194 komandas no 41 pasaules valsts. Uzvarot visās 3 spēlēs savā apakšgrupā, komanda izvirzījās 1. vietā, tādējādi turpinot spēlēt A apakšgrupas finālā. 1/32 fināla spēlē komanda uzvarēja pretiniekus no Zviedrijas: Jonkopings Sodra IF ar rezultātu 6:1, tomēr 1/16 finālā pretī stājās komanda no Vācijas, kur piedzīvoja zaudējumu, tādējādi ieņemot 16. – 32. vietu no visām komandām. Treneris Gatis Kalniņš: “kopumā ļoti labs turnīrs, un spēle, ko parādījām, ļoti iepriecināja mani un arī citus trenerus. Neskatoties uz to ka, mājās palika ievērojams spēks (spēlētāji), kas var pastiprināt komandu. Tāpēc turpinām trenēties un kļūstam vēl spēcīgāki!”

2003. gadu komandas vecuma grupā kopā startēja 137 komandas no 31 valsts. Sākuma grupas izspēlē komanda uzvarēja 1 spēli, 2 neizšķirtas un 1 zaudēta, kas ļāva turpināt spēlēt B finālā, kur 1/32 fināla spēlē tika uzvarēti pretinieki no Zviedrijas pēcspēles soda sitienos. 1/16 fināla spēlē pret Vācijas komandu spēles rezultāts arī izšķīrās soda sitienos, kur šoreiz veiksme nebija mūsu komandas pusē.

JDFS “ALBERTS” jauniešu komandas katru gadu piedalās Gothia Cup, tādējādi varam novērtēt futbola kvalitāti citu valstu jauniešu komandu izpildījumā, kā arī smelties milzīgu pieredzi, kā arī gūt pozitīvas emocijas. Gothia Cup atklāšanas ceremonija norisinās Ullevi stadionā, kur to vēro vairāk kā 45 000 skatītāju, kā arī dalībnieki. JDFS “ALBERTS” komandas pārstāv Latviju šajā ceremonijā, piedaloties svinīgajā gājienā, nesot stadionā Latvijas karogu. Tāpat šogad šajā turnīrā piedalījās arī Šitika Futbola skolas U14 komanda, kas uzvarēja SKF un LFF rīkotajā turnīrā, tādējādi iegūstot tiesības piedalīties turnīrā, kā arī Skonto U17 komanda.