Intervija ar Klāvu Kramēnu

Kramēns Valmiera

Klāvs Kramēns, ilggadējs JDFS Alberts audzēknis, šogad nonācis virslīgas komandā, Valmiera Glass Via. Tiktāl abās aizvadītajās 2018/19 gada sezonas spēlēs jaunais futbolists nospēlēja no zvana līdz zvanam atbildīgajā centra aizsarga pozīcijā.

No cik gadu vecuma trenējies futbolā? Vai sāki jdfs? Pie kuriem treneriem esi trenējies?

Futbolā trenējos no 4 gadu vecuma, var teikt ka savus treniņus aizsāku Albertā, bet, kad sāku trenēties, klubs vēl saucās Auda. Man Albertā ir bijuši daudzi treneri,  pirmais un svarīgākais ir bijis Juris Docenko, vēlāk savus labākos laikus JDFS sastāvā atceros ar Jāni Dreimani un Ivaru Zvirbuli. Pēc tam treneri bieži mainījās. Esmu trenējies pie Ginta Cimera, Edija Daņilova, Gata Kalniņa, Vladislava Pavlučenko un, protams, pie Artūra Zakraševska.

Vai mērķtiecīgi gāji uz futbolista karjeru? Kāpēc tieši futbols?

Par to, ka spēlēju futbolu, ir jāpateicas vecākiem, taču vēlāk jau pats sapratu, ka bez futbola nevaru iedomāties savu ikdienu. Bērnībā, kad mani sauca uz jauniešu izlasēm un kad galvā nebija citu domu, tad bija ideja par profesionāļa karjeru. Taču šobrīd es to daru nepiespiesti, protams, trenējos daudz un smagi, bet obligāti kļūt par profesionālu futbolistu nav manas dzīves mērķis.

Virslīgā spēlēt jau pirms 18 gadu dzimšanas dienas ir cienījams sasniegums. Kas tavuprāt svarīgākais, lai sasniegtu futbola virsotnes?

Manuprāt svarīgākais ir gribasspēks un neatlaidība. Ja tev ir šīs abas īpašības, tad tu vari sasniegt jebkuru no saviem mērķiem.

Vai seko līdzi JDFS Alberts pirmssezonas rezultātiem? Ko domā par mūsu izredzēm pacīnīties par trijnieku? 

Jā, sekoju, es domāju ka izredzes nav pārāk lielas. Taču, redzot komandas sniegumu pirms sezonas sagatavošanās posmā, kā arī jaunpienākušos spēlētājus, nav viegli spriest. Komanda šosezon ir labā sastāvā un konkurētspējīga. Ir tikai jāparāda attieksme un cīņasspars visas sezonas garumā un tad labi rezultāti neizpaliks.
Klāv, lepojamies un novēlam veiksmi futbola laukumā un ārpus tā! 
Attēlā: 2011. gadā Klāvs (4. no kreisās)  trenējās pie trenera Ivara Zvirbuļa.
Klavs Kramens JDFS jauniba