JDFS Alberts un Rīgas 49. vidusskola uzsākusi kopprojektu – Futbola klase

2018. gada 1. septembrī Rīgas 49. vidusskolā, sadarbībā ar vienu no lielākajām futbola akadēmijām Rīgā – JDFS Alberts, skolas gaitas jaunajā futbola klasē uzsāka 2005. gadā dzimušie jaunieši. Jauniem sportistiem ir dota papildu iespēja, pilnveidojot savas prasmes, sasniegt augstākus mērķus un palīdzēt Latvijas futbolam gūt panākumus starptautiskā arēnā nākotnē. Pārējiem skolniekiem tas ir piemērs, ka mācības var sekmīgi apvienot ar sporta nodarbībām pietiekami augstā līmenī.

JDFS_Alberts_Futbola_klase

Doma par futbola klases izveidi radās jau vairākus gadus iepriekš, tomēr to realizēt izdevās šajā mācību gadā. Par sadarbības partneri projekta realizācijai tika izraudzīta Rīgas 49. vidusskola. Šajā skolā ir viena no labākajām sporta un futbola infrastruktūrām uz doto brīdi Rīgas pilsētā, un JDFS Alberts jau ilgstoši šeit darbojas gan uz āra futbola laukuma, gan sporta zālēs. Tikpat svarīga projekta realizācijai bija skolas vadības ieinteresētība un atsaucība. “Bez skolas vadības un mācību spēku atbalsta mums nekas tamlīdzīgs nebūtu pa spēkam”, saka JDFS Alberts galvenais treneris Arturs Zakreševskis, kurš ir arī viens no projekta iniciatoriem.

Termins “futbola klase” nav jauns, tomēr, lai realizētu šādu projektu, jāiegulda liels un nopietns sagatavošanās darbs, tādēļ, iespējams, tas vēl nav tik populārs Latvijā. Projekta ietvaros jaunieši skolas solā mācās pēc vispārizglītojošās skolas programmas, bet papildus tai ir vēl faktiski četras akadēmiskās stundas, kurās tiek apgūtas specifiskās futbola prasmes. Nodarbības ir paredzētas gan uz futbola laukuma, gan sporta zālēs, gan skolas solos. A.Zakreševskis: “strādājam pēc savas programmas, par pamatu ņemot gan LFF rekomendācijas un jauno futbolistu sagatavošanas programmu, gan ārvalstu praksi un mūsu personīgo pieredzi. Protams, ka pastiprināti monitorējam audzēkņu veselības stāvokli, un tiks veikti papildus pasākumi veselības uzraudzībā”.

Futbola klases audzēkņi ir fiziski labāk sagatavoti, spējīgi darboties pie lielākām slodzēm, spējīgākie būs labāk sagatavoti profesionālai sportista karjerai, ar labākām zināšanām sporta teorijā, kuras varēs izmantot savā turpmākajā dzīvē, veidojot savu karjeru, neatkarīgi no tā vai tā būs vai nebūs saistīta ar sportu.

Pēc treneru novērojumiem, puikas ar prieku nāk uz nodarbībām un pilda treneru sagatavotos uzdevumus. A.Zakreševskis: “sportā rezultāti tiek sasniegti pēc darba ilgākā laika periodā, bet, ja skatās uz komandas sasniegumiem kopš 2018. gada 1. septembra, tad skolu sacensībās ir izcīnīta 1.vieta Vidzemes priekšpilsētā, uzvarot visās spēlēs un kvalificējoties Rīgas finālam, kas norisināsies pavasarī, bet 2005. gadā dzimušo puišu komanda, kuras kodolu veido 49. vidusskolas futbola klases audzēkņi, ir izcīnījusi vietu nākamgad spēlēt sava vecuma jauniešu elites grupā”.

Futbola klases nodarbības notiek 4 reizes nedēļā, pirms mācībām skolā, tādējādi tas prasa augstu disciplīnu un patiesu vēlmi nodarboties ar futbolu un sportu. Tādēļ īpaša nozīme ir arī audzēkņu ģimenēm, kas kopā ar audzēkņiem ir izvēlējušies mācības futbola klasē, un ikdienā atbalsta savus bērnus mērķu sasniegšanā.

Futbola klases projekts turpināsies arī nākamajā, 2019./2020. mācību gadā. Esošā mācību gada beigās tiks izsludināta pieteikšanās jaunajai futbola klasei.