Gints Cimers par bronzas gadu U13 jaunatnes čempionātā.

Pastāsti par aizvadīto sezonu? – Pirmais gads čempionātā 11 pret 11, ja bronzas medaļa tas nozīmē, ka diezgan augsts sasniegums šajā čempionātā. Uzvaras bija daudz vairāk nekā zaudējumi, saspringts čempionāts kurā bijām sadalīti divās grupās – regulārais čempionāts un tad TOP komandas varēja spēlēt savā starpā par pirmajām trim vietām. Esmu apmierināts ar sasniegto, klubā medeļas sen nebija izcīnītas futbolā 11 pret 11 un esmu pateicīgs čaļiem par sasniegto rezultātu.

 

Kā komanda ir augusi pārejot no ”mazā futbola” uz ”lielo futbolu” un uzreiz iegūstot medaļas?

– Drošvien, ka ir auguši, jo es jau čaļiem pirms vairākiem gadiem teicu, ka lielais futbols sākas uz 11 pret 11. Es domāju esam ļoti labi iekļāvušies un domāju arī palīdzēja, ka gadu iepriekš jau centāmies spēlēt pie gadu vecākiem tāpēc tā adaptācija bija daudz vieglāka, bet neteikšu, ka esam pilnībā jau adaptējušies. Ir lietas kur vēl strādāt un to turpināsim darīt, lai attīstītos.

 

Pie kā tieši tika strādāts treniņos, lai sasniegtu šo rezultātu? – Pirmkārt lielākais pluss noteikti ir tas, ka mēs izveidojām sporta klasi. 85 % no komandas čaļiem mācās vienā skolā, vienā klasē. Papildus vakara treniņiem varam iet un taisīt rīt treniņus, ja godīgi tas jau nedaudz uz profesionālu futbolu sāk veidoties. Divi treniņi dienā, spēļu analīze, pastiprināti var pastrādāt uz uzbrucējiem, uz aizsargiem. Ar tiem resursiem kurus klubs varēja izspiest centāmies iegūt maksimumu un tas man veiksmīgi arī sanāca.

 

Kur vēl vajadzētu piestrādāt, lai būtu vēl profesionālāka darbība? – Tev nav noslēpums, ka dažreiz nākas trenēties uz laukuma ceturtdaļu, uz puslaukumu. Lai varētu piestrādāt uz pretuzbrukumiem, pozicionālas spēles un citiem spēles elementiem vajag labāku infrastruktūru.

 

Kādi mērķi nākamajai sezonai? – Šogad bija mērķis iekļūt elites grupā un izpildījām ar uzviju – iekļuvām trijniekā. Nākamajā sezonā tad noturēties turpat un izcīnīt kādas medaļas, bet manuprāt tas nav primārais. Primārais ir apgūt spēles nianses kā komunikācija, spēle zem spiediena u.c. Sagatavot spēlētāju kādai no jauniešu izlasēm.