Mercure kausā izcīnīta 3. vieta

JDFS mercure cup 3 vieta

Mercure Rīga Kausa mini finālā, smagā bezvārtu cīņā, parādījām raksturu un pēcspēles soda sitienos spējām saglabāt vēsu prātu; 4:3 uzvara un izcīnīta 3. Vieta pirmssezonas draudzības spēļu turnīrā!

Šodien, 15:00, noslēdzot “Mercure Rīga” 1. līgas komandu pirmssezonas sagatavošanās kausu JDFS Alberts komandai, tikāmies ar BFC Daugavpils futbolistiem. Jau turnīra ietvaros bijām tikušies ar Daugavpils komandu, grupu turnīrā piedzīvojām zaudējumu 0:2, tāpēc skaidrs bija tas, ka mačs būs pēdējai pirmssezonas spēlei atbilstošs izaicinājums.

Spēle aizsākās ar aktīvu cīņu par bumbas kontroli, mūsu komanda vairākkārt centās apdraudēt pretinieku vārtus ar straujiem pretuzbrukumiem. Pirmo bīstamo momentu izveidot izdevās Daugavpilij, 13. minūtē centrējumu no laukuma kreisās malas nesekmīgi ar galvu noslēdza Vugars Askerovs. Turpinājumā BFC Daugavpils vairāk kontrolēja bumbu, tomēr, pateicoties mūsu aktīvam presingam un aizsardzībai, neviens patiesi bīstams moments pretiniekiem neizveidojās. 35. minūtē laba iespēja gūt vārtus bija JDFS pussargam, Vladislavam Pavļučenko, kuram, pēc stūra sitiena, no tuvas distances, bet sarežģītas pozīcijas mazliet pietrūka, lai ietriektu bumbu vārtu augšējā stūrī. 44. minūtē tikām pie vēl vienas iespējas gūt vārtus: soda laukumā ielauzās Artūrs Švalbe, piespēle Mārtiņam Remesam, kurš ar pirmo pieskārienu raida bumbu gar tālo vārtu stabu.

Otrajā puslaikā Daugavpilieši aktīvāk sāka meklēt uzvaras vārtus, 52. minūtē nonākot, iespējams, vistuvāk tiem visā spēlē, kad BFC spēlētājs no tuvas distances raidīja bumbu pa mūsu vārtu pārliktni. 67. minūtē JDFS vārtsargs, Dagnis Sausais, palika patiess pret savu uzvārdu, lieliski atvairot bīstamu sitienu vārtu augšējā stūrī. Līdz fināla svilpei turpinājās Daugavpils mēģinājumi uzlauzt mūsu aizsardzības dzelzs vārtus, un JDFS Alberts pretuzbrukumi. Kad 90 minūtes bija galā, spēles likteni izšķirt nācās ar 11 metru soda sitienu sēriju. Tajā četras reizes bumbu raidījām precīzi (D. Daugavietis, A. Emsis, R. Buivids, R. Šonmanis), un ar mūsu vārtsarga refleksu palīdzību noturējām Daugavpiliešus pie tikai 3 vārtu guvumiem.
Gala rezultāts 0:0 (4:3 pen) un izcīnīta 3. vieta vēsturē pirmajā Mercure Rīga kausā!

Raivis Šonmanis, izšķirošā 11m sitiena izpildītājs un viens no centrālajiem aizsardzības spēlētājiem: “Kopumā komanda šodien nospēlēja ļoti organizēti un pašaizliedzīgi, Daugavpilij bija pārsvars bumbas kontrolē, bet mūsu aizsardzība un vārtsargs nospēlēja droši, kas arī atainojas uz rezultāta tablo. Iepriekšējā spēlē BFC Daugavpils izmantoja pāris mūsu kļūdas un tāpēc zaudējām 0:2. Grūti pateikt, vai viņi šoreiz bija vājāki, uzskatu, ka mēs visi kā komanda nospēlējam ļoti kompakti un nedevām viņiem daudz iespēju gūt vārtus. 11 metru soda sitienu sērijā bijām aukstasinīgāki nekā mūsu pretinieki, un tas arī mums nodrošināja uzvaru.
Uzskatu, ka esam gatavi jaunajai sezonai, šodien redzējām, ka varam augstā tempā nospēlēt visas 90 minūtes, pēdējā nedēļā atliek noslīpēt vēl pāris nianses un noteikti būsim gatavi sākt sezonu ar uzvaru.”

Paldies visiem atbalstītājiem! Tiekamies pēc nedēļas tajā pašā laikā un vietā, mūsu pirmajā sezonas spelē, pret Grobiņas SC!

20180415BFCD

JDFS Alberts sākumsastāvs: Dagnis Sausais, Dāvis M. Daugavietis, Artūrs Švalbe, Raivis Šonmanis, Roberts Ralfs Gudēns, Renārs Kreicers, Vladislavs  Pavļučenko, Aivars Emsis, Fricis Roderts, Roberts Kārlis Prauliņš, Mārtiņš Remess

Rezervisti: Ričards Buivids, Dāvis Zeltiņš, Kārlis Strautmanis, Ainārs Daudziešāns, Kristaps Bareika

Galvenais treneris: Arturs Zakreševskis